Z Opavy bez výhry

Deváté kolo zavedlo SLUNETU na palubovku účastníka FIBA Europe Cup a zároveň týmu, který dokázal letos dotáhnout utkání s Nymburkem až do prodloužení – BK Opava. Ústecká výprava zvládla cestu bez větších potíží, a tak utkání mohlo začít před televizními kamerami na čas.

Trenér Šotnar kladl svým svěřencům na srdce začátek utkání, že nás nesmí domácí zaskočit, a naopak my musíme bojovat a být připraveni na střeleckou smršť. Úvod utkání SLUNETA zvládla, nejlépe si po cestě seřídil mušku Lamb Autrey, ten táhnul svůj tým bodově a stihl 10 bodů za první desetiminutovku. Ta skončila vedením Ústeckých 17:22.

Ve druhém dějství se do provozní teploty dostávali také domácí hráči, obzvláště Klečka se Šiřinou, po vyrovnaném průběhu se šlo do šaten za stavu 40:38.

Rozhodující okamžik přišel v úvodu druhé půle, tak jak si každý tým musí ohlídat úvod utkání v Opavě, tak úplně stejně by si neměl nechat utéci začátek druhé půle – a přesně to se stalo SLUNETĚ. Domácí doslova vlétli do druhé půle sérií tří trojek (1x Kvapil, 2x Zbránek) a kouč Šotnar si musel vzít time-out za stavu 49:38.

Od té chvíle tahal jeho tým za kratší konec a marně se snažil zastavit rozjetý vlak, i když Lamb Autrey a Spencer Svejcar dělali, co bylo v jejich silách, nikdo další se k nim výrazněji bodově nepřidal. A když domácí dokázali v důležitých momentech útočně doskočit a skórovat z druhých šancí (body z druhých šancí Opava: 24, Ústí 17), bylo jasné, že hráči Ústí jsou v úzkých. Budiž budiž jim ale ke cti, že to nezabalili a bojovali až do konce, bohužel v rozhodujících chvílích je zklamala střelba a domácí nekompromisně trestali na druhé straně.

Po prohře 80:67 má nyní SLUNETA pár dní na rekonvalescenci a přípravu na první severočeské derby této sezóny, v předehrávce 11. kola bude bojovat ve středu na půdě Válečníků.

BK Opava - SLUNETA Ústí nad Labem 80:67 (17:22 40:38 64:50)
Body domácí: Klečka 21, Jurečka 13, Šiřina 10, Markusson a Zbránek po 8, Gniadek 7, Kvapil 5, Slavík a Švandrlík po 3, Dragoun 2
Body hosté: Autrey 28, Svejcar 18, Pecka 6, Jones 5, Johnson a Alston po 4, David 2
Trojky: 28/11 – 23/4
Trestné hody: 12/11 – 10/7
Doskoky: 38 - 39
Osobní chyby: 16 - 14